Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Podporucznika Alfreda Sofki w Białej

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy!

Utworzono dnia 31.05.2021
Uczniowie klasy II skorzystali z zaproszenia KRUS i wzięli udział w Etapie Regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych...
czytaj dalej na temat: Bezpiecznie na wsi mamy - wypadkom zapobiegamy!

Dzień włoski w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 14.05.2021

10 maja w grupach przedszkolnych, obchodzony był Dzień włoski. Tego dnia sale zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej wspaniałej zabawie, dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdzili, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

czytaj dalej na temat: Dzień włoski w oddziałach przedszkolnych

Konsultacje z psychologiem

Utworzono dnia 30.04.2021
Szanowni Rodzice, Informuję, że w dniu 05.05 br. w godz. 12.00 – 14.00 w Szkole w gabinecie pedagoga szkolnego będą prowadzone indywidualne konsultacje z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Trzciance.  Ze względów epidemicznych proszę Rodziców o...
czytaj dalej na temat: Konsultacje z psychologiem

Światowy Dzień Poezji

Utworzono dnia 21.03.2021

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, jednak tego dnia obchodzimy również Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami pracami uczniów klasy 8.

Ósmoklasiści podczas zajęć kreatywnych stworzyli grafiki, będące przekładem intersemiotycznym wiersza Tadeusza Różewicza pt. „Słowa”. Uczniowie w swoich pracach podjęli próbę interpretacji utworu poetyckiego. Zadanie stało się okazją do manifestacji uczuć i poglądów.

Zachęcamy wszystkich do refleksji zarówno nad „Słowami” poety, jak i nad graficznym komentarzem w wykonaniu nastolatków.

JM

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Poezji

Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

Utworzono dnia 18.03.2021

eTwinning-owa rodzina w natarciu

Utworzono dnia 09.03.2021

eTwinning-owa rodzina w natarciu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaczęła współpracę z eTwinning!

Od połowy lutego na lekcji języka niemieckiego w klasie 7 realizowany jest krajowy projekt eTwinning „Fiktive Familie”. Projekt realizowany jest we współpracy z 35 innymi szkołami
z całej Polski. Dzieje się bardzo dużo: uczniowie już stworzyli własne awatary i loga oraz zaprezentowali się po niemiecku szerszej widowni na padlecie. Będzie jeszcze bardziej magicznie, kiedy uczniowie stworzą członków fikcyjnej rodziny z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Projekt jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania niezapomnianych relacji    z uczniami z innych szkół, wreszcie do podsumowania swoich umiejętności językowych. Poznajemy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego również w trakcie edukacji zdalnej. Uczniowie stworzą wewnątrz własnych grup wirtualne książeczki o rodzinie, nauczą się opowiadać o sobie i krewnych oraz przeprowadzać wywiad. Inicjatywa przewidziana jest do połowy kwietnia br.

Warto dodać, że eTwinning to miejsce współpracy pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) oraz uczniów szkół z jednego  z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

czytaj dalej na temat: eTwinning-owa rodzina w natarciu

DYPLOMY DLA UCZNIÓW I ZŁOTY CERTYFIKAT JAKOŚCI KSZTAŁCENIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Utworzono dnia 07.02.2021

Uczniowie naszej szkoły uczą się języka niemieckiego nie tylko na lekcjach i w domu poprzez codzienną naukę lekcyjną, ale również korzystają z nowoczesnych form nauki jaką jest np. instaling. Na lekcjach języka niemieckiego program wykorzystywany jest od 2 lat.

Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków angielskiego, niemieckiego, FRANCUSKIEGO i hiszpańskiego wszystkich etapów nauczania oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling jest bezpłatne.

Cały program opiera się na systematyczności zarówno nauczyciela ,który na bieżąco zobowiązany jest przydzielać uczniom słówka do nauki,  jak i uczniów, którzy muszą regularnie i systematycznie  pracować na programie, poprzez codzienne powtarzanie słówek. Nauczyciel po spełnieniu określonych wymagań otrzymuje certyfikat. 

W tym roku szkolnym nauczyciel j. niemieckiego otrzymał po raz kolejny „Złoty certyfikat jakości kształcenia języka niemieckiego”  przyznany w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu optymalizacji nauki słownictwa. Nie byłoby tego sukcesu bez ambitnych i systematycznych uczniów klasy 7 i 8,  wśród których wyróżniona została Oliwia Sznajder.

Warto podkreślić, że tegoroczna Edycja Programu odbywa się pod patronatem MEN.

czytaj dalej na temat: DYPLOMY DLA UCZNIÓW I ZŁOTY CERTYFIKAT JAKOŚCI KSZTAŁCENIA JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Kalendarze adwentowe na języku niemieckim

Utworzono dnia 22.12.2020
Uczniowie uczący się języka niemieckiego uczestniczyli w projekcie mającym na celu przygotowanie i zaprezentowanie jednego z najbardziej znanych zwyczajów świąt Bożego Narodzenia jakim jest Adventskalender, czyli kalendarz adwentowy.
czytaj dalej na temat: Kalendarze adwentowe na języku niemieckim

V Powiatowy Konkurs Poetycki "Słowa słówka..."

Utworzono dnia 20.12.2020

W tym roku V Powiatowy Konkurs Poetycki "Słowa słówka..." organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną w Czarnkowie odbył się z kilkutygodniowym opóźnieniem. Przedmiotem konkursu było przedstawienie własnego utworu pisanego wierszem o lekkiej tematyce w formie fraszki, anegdoty lub aforyzmu. Tego zadania podjęły się trzy uczennice klasy VI naszej szkoły i wszystkie otrzymały nagrody. Na konkurs wpłynęło 20 prac, a jury nagrodziło 6 autorów wierszy. Hanna Kołdras zajęła III miejsce, a Maja Andrzejak i Nina Ślązak otrzymały wyróżnienia. To budujące, że młodzi podejmują próby pisarskie. "W końcu nie jest wielkim sekretem ani literackim, ani egzystencjalnym fakt, iż mówić umieją wszyscy, natomiast zapisać swe mówienie mało kto potrafi." (Jerzy Pilch "Pod Mocnym Aniołem") Gratulujemy dziewczętom i zachęcamy do dalszej pracy nad tekstami poetyckimi. JM

czytaj dalej na temat: V Powiatowy Konkurs Poetycki "Słowa słówka..."