Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Podporucznika Alfreda Sofki w Białej

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Zebrania z rodzicami

Utworzono dnia 18.09.2020

Challenge przyjęty! :D

Utworzono dnia 18.06.2020

Dziękujemy za nominacje: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Białej.

Nominowani do podjęcia wyzwania:
Szkoła Podstawowa im. Miłośników Przyrody w Siedlisku oraz
Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łomnicy

A Wy jeśli też chcecie pomóc ❤️
Wpłacajcie chociaż 5-10 zł dla Wojtusia

Linki do zbiórki dla Wojtusia i innych potrzebujących dzieci: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge… https://www.siepomaga.pl/wojtus

czytaj dalej na temat: Challenge przyjęty! :D

Mega Misja w SP Biała !!

Utworzono dnia 15.06.2020

Od września 2020 roku w naszej szkole realizowany będzie program edukacyjny dla świetlic szkolnych „MegaMisja”, którego organizatorem jest Fundacja Orange. Cel programu to podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów.

Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji, zdobywają punkty i nagrody pomocne w realizacji zajęć, w tym: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, i inne atrakcyjne rzeczy, które wzbogacą wyposażenie ...

 

czytaj dalej na temat: Mega Misja w SP Biała !!

Święto Patrona oraz Dzień Sportu

Utworzono dnia 03.06.2020

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona oraz Dzień Sportu.  W tym roku uczniowie dostali wyzwania w formie online.
Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu krótkiego filmiku (maksymalnie 7-8 sekund) z nietypowym przyborem do ćwiczeń (np. z patykem, papierem, garnkiem). Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, dzięki czemu 1 czerwca zmontowany został pełny film z kilkunastoma ćwiczeniami.Drugie wyzwanie zaplanowane było dokładnie na 1 czerwca: chętne osoby za pomocą aplikacji Endomondo (bądź innej biegowej aplikacji) mogły ...

czytaj dalej na temat: Święto Patrona oraz Dzień Sportu

Święto Patrona i Sportu ;)

Utworzono dnia 27.05.2020

1 czerwca w naszej szkole obchodzimy Święto Patrona i z tej okazji organizujemy Dzień Sportu. ⚽️  W zeszłym roku cała społeczność szkolna wzięła udział w Biegu dla Niepodległej. Pamiętacie? Razem przebiegliśmy 100 km!
W tym roku przygotowaliśmy dla Was zabawę, do udziału w której zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzinami.

➡️ Pierwsze zadanie obowiązujące od dzisiaj to: stworzenie krótkiego filmiku (maksymalnie 7-8 sekund) z nietypowym przyborem do ćwiczeń (np. z patykem, papierem, garnkiem). Liczymy na Waszą kreatywność!

➡️ Drugie zadanie zaplanowane jest na 1 czerwca: w poniedziałek wykonaj ...

 

czytaj dalej na temat: Święto Patrona i Sportu ;)

Koszyczki wielkanocne :)

Utworzono dnia 12.04.2020

Dziękujemy naszym uczniom za przesłanie zdjęć swoich koszyczków wielkanocnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii :)
 

czytaj dalej na temat: Koszyczki wielkanocne :)

Plebiscyt na koszyczek wielkanocny

Utworzono dnia 08.04.2020
Niestety nie możemy razem zasiąść do Śniadania Wielkanocnego tak jak zwykle to bywało w szkole i razem obchodzić tych jakże ważnych Świąt. W związku z tym, by czuć, że wciąż tworzymy społeczność szkolną, proponujemy Wam, aby każdy z Was zrobił sobie zdjęcie ze swoim własnym koszyczkiem wielkanocnym, a następnie przesłał je do nas. Wszystkie zdjęcia zostaną zamieszczone na stronie szkoły, gdzie będzie można je podziwiać. Oczywiście, osoby, które zdecydują się wziąć udział w naszym plebiscycie otrzymają punkty za aktywność. Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na Wasze zdjęcia z koszyczkami wielkanocnymi.
czytaj dalej na temat: Plebiscyt na koszyczek wielkanocny

Zawieszenie zajęć w szkole

Utworzono dnia 12.03.2020
Szanowni Rodzice, - ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Wasze i Waszego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. - w przedszkolach i szkołach podstawowych w dniach 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze tylko dla dzieci, którym nie mogą...
czytaj dalej na temat: Zawieszenie zajęć w szkole

„Zaprogramuj misję na Marsa !”

Utworzono dnia 03.03.2020
Nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu Digital Kids - „Zaprogramuj misję na Marsa !” NUTS3 – pilski dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji cyfrowych dzieci z klas I-III oraz kadry pedagogicznej , a także doposażenie placówek w sprzęt rozwijający uzdolnienia i praktyczne umiejętności kodowania przez najmłodsze pokolenie. Za udział w projekcie szkoła otrzymała nieodpłatnie: komputer przenośny, dwa tablety dla n-li, dziesięć tabletów dla uczniów, dwa zestawy klocków edukacyjnych LEGO WeDo 2.0, jednego robota do programowania, drukarkę 3D,piętnaście gier edukacyjnych do nauki programowania.
Dn.26.02.20’ dzieci młodszych klas z ochotą przystąpiły do zajęć i z zaangażowaniem zdobywały umiejętności programistyczne. Pod okiem trenera i wychowawczyń mogły wykazać się wyobraźnią i kreatywnością. Szkolenie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Rozbudziło ciekawość poznawczą uczniów i mamy nadzieję, że zachęciło ich do odkrywania świata programowania.
czytaj dalej na temat: „Zaprogramuj misję na Marsa !”