Dzień włoski w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 14.05.2021

10 maja w grupach przedszkolnych, obchodzony był Dzień włoski. Tego dnia sale zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej wspaniałej zabawie, dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdzili, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

Dzień włoski w oddziałach przedszkolnych

Utworzono dnia 14.05.2021, 13:49