Utworzono dnia 09.03.2021

eTwinning-owa rodzina w natarciu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaczęła współpracę z eTwinning!

Od połowy lutego na lekcji języka niemieckiego w klasie 7 realizowany jest krajowy projekt eTwinning „Fiktive Familie”. Projekt realizowany jest we współpracy z 35 innymi szkołami
z całej Polski. Dzieje się bardzo dużo: uczniowie już stworzyli własne awatary i loga oraz zaprezentowali się po niemiecku szerszej widowni na padlecie. Będzie jeszcze bardziej magicznie, kiedy uczniowie stworzą członków fikcyjnej rodziny z wykorzystaniem narzędzi TIK.

Projekt jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania niezapomnianych relacji    z uczniami z innych szkół, wreszcie do podsumowania swoich umiejętności językowych. Poznajemy aplikacje służące efektywnej nauce słownictwa oraz urozmaicające lekcje języka niemieckiego również w trakcie edukacji zdalnej. Uczniowie stworzą wewnątrz własnych grup wirtualne książeczki o rodzinie, nauczą się opowiadać o sobie i krewnych oraz przeprowadzać wywiad. Inicjatywa przewidziana jest do połowy kwietnia br.

Warto dodać, że eTwinning to miejsce współpracy pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) oraz uczniów szkół z jednego  z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

Utworzono dnia 09.03.2021, 16:21