Giełda zawodów

Utworzono dnia 21.03.2023
17 marca br. uczniowie klas 7 i 8 udali się do Hali Sportowo – Widowiskowej w Trzciance, gdzie odbyła się Giełda Zawodów i Kariery. Giełda zorganizowana została przez Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki oraz Forum Gospodarcze – Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan. W wydarzeniu udział wzięły szkoły ponadpodstawowe, firmy z powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego oraz instytucje wsparcia rynku pracy i rozwoju edukacyjnego dzieci. Uczniowie odbywali konsultacje z przedstawicielami szkół oraz prowadzili indywidualne rozmowy z doradcą zawodowym.
Korzystając z okazji odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka w Trzciance w celu obejrzenia wystawy „Telewizor, meble, mały Fiat – oto marzeń szczyt…” Wystawa była podróżą w przeszłość i spotkaniem z pamiątkami minionych lat. Pralka Frania, magnetofon szpulkowy, półkotapczan, buty - relaksy czy inne przedmioty codziennego użytku wywarły wrażenie na naszych uczniach. Zapoznaliśmy się również z wystawą poświęconą Witoldowi Pileckiemu. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści przewodnika przedstawiającej sylwetkę bohaterskiego życia i działalności Rotmistrza a następnie bezbłędnie poradzili sobie z przygotowanym quizem.

Giełda zawodów

Utworzono dnia 21.03.2023, 12:19